• Ricky Gervais: SuperNature

  • Jackass 4.5

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • Father Stu

    ★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • The Northman

    ★★★½

  • The Bubble

    ★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • The United States of America

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Scream

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • Robin Robin

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★