Sort by

Ben_Turnbull has logged 675 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Torque

Torque

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★
Edit this entry  
30
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
Read the review Edit this entry  
28
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins

Gremlins

1984
×
Edit this entry  
26
MacGruber

MacGruber

2010
×
Edit this entry  
26
Face/Off

Face/Off

1997
×
Edit this entry  
25
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
Edit this entry  
25
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
Edit this entry  
24
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
Edit this entry  
23
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
Edit this entry  
22
Deep End

Deep End

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Looking for Comedy in the Muslim World

Looking for Comedy in the Muslim World

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
Edit this entry  
20
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bill Hicks: Relentless

Bill Hicks: Relentless

1992
×
Edit this entry  
19
The Terminator

The Terminator

1984
×
Read the review Edit this entry  
19
Andy Kaufman Plays Carnegie Hall

Andy Kaufman Plays Carnegie Hall

1980
×
Edit this entry  
17
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
Edit this entry  
17
The Friendly Ghost

The Friendly Ghost

1945
×
Edit this entry  
17
Popeye for President

Popeye for President

1956
×
Edit this entry  
17
The Wacky Wabbit

The Wacky Wabbit

1942
×
Edit this entry  
16
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
Edit this entry  
12
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
Edit this entry  
12
Passion

Passion

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Decalogue IV

Decalogue IV

1989
×
Read the review Edit this entry  
11
Baraka

Baraka

1992
×
Edit this entry  
07
Predator

Predator

1987
×
Edit this entry  
06
Cutaway

Cutaway

2014
×
Edit this entry  
06
Gregory's Girl

Gregory's Girl

1980
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
Old Man

Old Man

2012
×
Edit this entry  
05
You and I and You

You and I and You

2015
×
Edit this entry  
05
Papal Broken-Dance

Papal Broken-Dance

2008
×
Edit this entry  
05
God Respects Us When We Work, But Loves Us When We Dance

God Respects Us When We Work, But Loves Us When We Dance

1968
×
Edit this entry  
05
The Golden Chain

The Golden Chain

2016
×
Edit this entry  
05
Daffy Duck Hunt

Daffy Duck Hunt

1949
×
Edit this entry  
05
Lumber Jerks

Lumber Jerks

1955
×
Edit this entry  
05
The Foghorn Leghorn

The Foghorn Leghorn

1948
×
Edit this entry  
05
What's Opera, Doc?

What's Opera, Doc?

1957
×
Edit this entry  
05
One Froggy Evening

One Froggy Evening

1955
×
Edit this entry  
04
Species

Species

1995
×
Read the review Edit this entry