Sort by

Ben has logged 195 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Spirited

Spirited

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Go

Go

1999
×
★★½
Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★
Edit this entry  
19
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Fall

Fall

2022
×
★★
Edit this entry  
01
Against the Ice

Against the Ice

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
The Goalie's Anxiety at the Penalty Kick

The Goalie's Anxiety at the Penalty Kick

1972
×
★★★½
Edit this entry  
30
To Each His Own

To Each His Own

1946
×
★★★
Edit this entry  
29
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★½
Edit this entry  
24
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hour of the Assassin

Hour of the Assassin

1987
×
★½
Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
15
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★
Edit this entry  
15
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Alice Upside Down

Alice Upside Down

2007
×
★½
Edit this entry  
15
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Broadway Melody

The Broadway Melody

1929
×
★★
Edit this entry  
06
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jerry & Marge Go Large

Jerry & Marge Go Large

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gold

Gold

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
God's Gun

God's Gun

1976
×
★½
Edit this entry  
21
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry