• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Twenty Something

    ★★★★

  • Dino Bone

  • Dinosaur Barbarian

    ★★★★

  • No. 2 to Kettering

    ★★★

  • Going Home

    ★★★★★

  • Crosswalk

    ★★★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Canvas

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • Save the Digis

  • Goalie

  • Onigami

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • High Score

    ★★★½

  • The Box Assassin

    ★★★★★

  • Songs to Sing in the Dark

    ★★★★½

  • Tides are Changing

  • Hamilton

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Breaking Ground

  • The Summer & Winter Show

  • Quitter

  • Shattered

  • Sticks & Stones

  • Misguided

  • Mime Your Manners

  • Out

    ★★★

  • Pedal to the Metal

  • Super Generic

  • Melted

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Loop

    ★★★½

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars Collection

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Wind

    ★★★

  • Lupin III: The First

    ★★★★