Sort by

Danica has logged 77 entries for films during June 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The BFG

The BFG

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Mojave

Mojave

2015
×
★½
Edit this entry  
29
Friday Night Lights

Friday Night Lights

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jackass 3.5

Jackass 3.5

2011
×
Edit this entry  
28
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Edit this entry  
28
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
Edit this entry  
28
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Edit this entry  
27
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
Edit this entry  
27
The Roper

The Roper

2013
×
Edit this entry  
27
This Home Is Not Empty

This Home Is Not Empty

2015
×
Edit this entry  
27
Seventh Grade

Seventh Grade

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Killer Inside Me

The Killer Inside Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
26
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Assassination of Jesse James: Death of an Outlaw

The Assassination of Jesse James: Death of an Outlaw

2008
×
Edit this entry  
24
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Coraline

Coraline

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Robots

Robots

2005
×
★★★★
Edit this entry  
21
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
Condemned

Condemned

2015
×
½
Edit this entry  
20
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kids

Kids

1995
×
★★½
Edit this entry  
19
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★½
Edit this entry  
19
Vamps

Vamps

2012
×
Edit this entry  
18
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★½
Edit this entry  
17
Idiot Box

Idiot Box

1996
×
★½
Edit this entry  
16
Chopper

Chopper

2000
×
★★★
Edit this entry  
15
Louis Theroux: Miami Mega-Jail

Louis Theroux: Miami Mega-Jail

2011
×
Edit this entry  
15
Louis Theroux: Behind Bars

Louis Theroux: Behind Bars

2008
×
Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Closer

Closer

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Day 73 with Sarah

Day 73 with Sarah

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
The Curve of Forgotten Things

The Curve of Forgotten Things

2011
×
★★
Edit this entry