RSS feed for Dino
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Barkleys of Broadway

The Barkleys of Broadway

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prince of Broadway

Prince of Broadway

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Within Our Gates

Within Our Gates

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snow White: A Tale of Terror

Snow White: A Tale of Terror

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Satanic Rites of Dracula

The Satanic Rites of Dracula

1973
×
Read the review Edit this entry  
16
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Taste the Blood of Dracula

Taste the Blood of Dracula

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dracula Has Risen from the Grave

Dracula Has Risen from the Grave

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry