RSS feed for Dino

Dino has logged 27 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dracula

Dracula

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
1985

1985

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
07
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry