• Prey

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Detective vs. Sleuths

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Men

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Ambulance

    ★★★★★

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★★

  • Watcher

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Automat

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Raging Fire

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★★★

  • Vortex

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★★

  • France

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Neptune Frost

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Babi Yar. Context

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Tale of King Crab

    ★★★★★

  • Hit the Road

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • La Civil

    ★★★★★

  • Stillwater

    ★★★★★

  • Val

    ★★★★★

  • Ahed's Knee

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • The Forever Purge

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★★