Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Dogs of War

The Dogs of War

1980
×
★★★★
Edit this entry  
13
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Journey to the Shore

Journey to the Shore

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Forty Guns

Forty Guns

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Cleaner

Cleaner

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
10
House of Bamboo

House of Bamboo

1955
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Flowing

Flowing

1956
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Detective vs. Sleuths

Detective vs. Sleuths

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Passing

Passing

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Babi Yar. Context

Babi Yar. Context

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Flying Leathernecks

Flying Leathernecks

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The November Man

The November Man

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Uncommon Valor

Uncommon Valor

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Neptune Frost

Neptune Frost

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Polar

Polar

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
State Funeral

State Funeral

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Hairat

Hairat

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Out of Time

Out of Time

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Illustrious Corpses

Illustrious Corpses

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Val

Val

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
Crimes of the Future

Crimes of the Future

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Tale of King Crab

The Tale of King Crab

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Edit this entry