Sort by

ben has logged 484 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Titanic

Titanic

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry