ben has logged 131 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Flubber

Flubber

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry