• Unfriended: Dark Web

    ½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

  • Blue Planet II

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★½

  • Cars 3

    ★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Alien: Covenant

    ★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★

  • 13th

    ★★★★½

  • Split

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Endless

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Blair Witch

  • The Purge: Election Year

    ★½

  • Nerve

  • The Shallows

    ★½

  • Lights Out

  • Finding Dory

    ★★

  • Me Before You

    ★★

  • Paterson

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★

  • The Conjuring 2

    ★★½

  • Train to Busan

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★½

  • Captain America: Civil War

    ★★½

  • Sausage Party

    ½

  • Don't Breathe

    ½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Hush

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Midnight Special

    ★★½

  • Zootopia

    ★★½

  • Deadpool

    ★★

  • Tickled

    ★★★★

  • The Boy

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Krampus

    ★★½

  • Creed

    ★★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★