• The Good Dinosaur

    ★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★

  • Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

  • Beasts of No Nation

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • The Visit

    ½

  • Room

    ★★★½

  • Everest

    ★★½

  • Inside Out

    ★★½

  • Jurassic World

    ★★

  • Circle

  • Mustang

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★½

  • The Invitation

    ★★½

  • Dope

    ★★½

  • The Witch

    ★★★

  • Unbroken

    ★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • American Sniper

    ½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★½

  • Big Hero 6

    ★★

  • Fury

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Maze Runner

    ★★

  • While We're Young

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★½

  • Unfriended

    ½

  • The Purge: Anarchy

    ★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★½

  • It Follows

    ★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ½

  • Divergent

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★½

  • The Babadook

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Lone Survivor

    ★½

  • Frozen

    ★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★

  • Thor: The Dark World

  • 12 Years a Slave

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Captain Phillips

    ★★½

  • What If

    ★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Percy Jackson: Sea of Monsters

    ½

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Grown Ups 2

    ½

  • World War Z

  • Despicable Me 2

    ★½

  • Monsters University

    ★★½

  • The Purge

    ★½

  • Now You See Me

    ★½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • Iron Man 3

    ★½

  • The Conjuring

    ★★★

  • Dark Skies

    ★★

  • Oz the Great and Powerful

    ½

  • Fruitvale Station

    ★★★½

  • Blackfish

    ★★★★★

  • Mama

    ★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★½

  • Life of Pi

    ★★★½

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

    ★★

  • Lincoln

    ★★½