• Finding Nemo

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★½

  • The Ring

    ★★★★

  • Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

    ★★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★★

  • Scooby-Doo

    ★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ½

  • Spider-Man

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★½

  • The Princess Diaries

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Atlantis: The Lost Empire

    ★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★½

  • Shrek

    ★★★★

  • Spy Kids

    ★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★½

  • Dinosaur

    ½

  • American Psycho

    ★★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★½

  • Tarzan

    ★★½

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ½

  • A Bug's Life

    ★★

  • The Parent Trap

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★

  • Flubber

    ★★

  • Titanic

    ★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★★★

  • Hercules

    ★★★½

  • The Hunchback of Notre Dame

    ★★★★½

  • Fargo

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★

  • Se7en

    ★★★★½

  • Clueless

    ★★★★

  • Pocahontas

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★½

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★½

  • Hocus Pocus

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • Home Alone

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★

  • Come and See

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Temple of Doom

    ★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★

  • Pink Floyd: The Wall

    ★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★½

  • The Shining

    ★★★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★½

  • Alien

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Peter Pan

    ★½

  • Alice in Wonderland

    ★★½

  • Bambi

    ★★½

  • Snow White and the Seven Dwarfs

    ½