• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★½

  • The House

    ★★★

  • Scream

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Duel

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★½

  • On My Mind

    ★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

  • The Queen of Basketball

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Audible

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Who We Are: A Chronicle of Racism in America

    ★★★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★