• Don't Look Up

  • A Boy Called Christmas

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

  • Squid Game

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Free Guy

  • Old

  • Memoria

    ★★★

  • The Story of My Wife

    ★★

  • Benedetta

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • On Cinema Live

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Our Cinema Ninth Annual Oscar Special

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Bad Trip

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

  • Judas and the Black Messiah

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Dead Again

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Once Upon a Snowman

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Soul

  • beta sessions (holophrasis.exe)

  • Enola Holmes

  • SAI_________________________LOR/2020

  • Another Round

    ★★

  • Nomadland

    ★★

  • Budapest Heist

  • The Animated Adventures of Jack Decker

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • TFW No GF

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Mulan

  • Bottled Songs 1 & 2

  • Final Report

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Onward

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

    ★★★

  • 365 Days

  • Feels Good Man

  • Promising Young Woman

  • Possessor

  • Zola

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★

  • The New Pope

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Frozen II

  • Klaus

  • Doctor Sleep

  • Mister America

    ★★★

  • The Irishman

  • Jesus Is King

  • Color Out of Space

  • Knives Out

  • Dream Journal 2016–2019

    ★★★★★

  • Rocks

  • The King

  • Joker

  • Ema

    ★★★