Sort by

Bence has logged 79 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Antfarm Dickhole

Antfarm Dickhole

2011
×
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★
Edit this entry  
06
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
8th Annual On Cinema Oscar Special

8th Annual On Cinema Oscar Special

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Mister America

Mister America

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The New ‘On Cinema’ Oscar Special

The New ‘On Cinema’ Oscar Special

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The 5th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 5th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Trial

The Trial

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Our Cinema Oscar Special LIVE

Our Cinema Oscar Special LIVE

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The 4th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 4th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The 3rd Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 3rd Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
The 2nd Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 2nd Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ritual

Ritual

2000
×
★★
Edit this entry  
08
The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★
Edit this entry  
04
Paths of Death and Angels

Paths of Death and Angels

1991
×
★★
Edit this entry  
03
No Girl Ever Had This Effect on Me

No Girl Ever Had This Effect on Me

1994
×
★★★
Edit this entry  
02
Martinovics

Martinovics

1980
×
★★★
Edit this entry  
02
The Kangaroo

The Kangaroo

1976
×
Edit this entry  
31
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
31
Demons

Demons

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Red Spirit Lake

Red Spirit Lake

1993
×
Read the review Edit this entry  
30
Daimajin

Daimajin

1966
×
Read the review Edit this entry  
29
The Baby of Mâcon

The Baby of Mâcon

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lunacy

Lunacy

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sadomania

Sadomania

1981
×
Read the review Edit this entry  
27
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shout

The Shout

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pig-Chicken Suicide

Pig-Chicken Suicide

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Devil Doll from Hell

Black Devil Doll from Hell

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nuns That Bite

Nuns That Bite

1977
×
Read the review Edit this entry  
25
The Abominable Snowman

The Abominable Snowman

1957
×
Read the review Edit this entry  
24
Death Bed: The Bed That Eats

Death Bed: The Bed That Eats

1977
×
Read the review Edit this entry  
24
Gemini

Gemini

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Again

Dead Again

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Devil In Miss Jones: The Resurrection

The Devil In Miss Jones: The Resurrection

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
The Boxer's Omen

The Boxer's Omen

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Massacre

Love Massacre

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Memoria

Memoria

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Stranglers of Bombay

The Stranglers of Bombay

1959
×
Read the review Edit this entry  
14
Sukeban Boy

Sukeban Boy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mystics in Bali

Mystics in Bali

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Audition

Audition

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
The Taint

The Taint

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen May

Frozen May

2017
×
★★
Read the review Edit this entry