• Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Morbius

    ½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Tall Girl 2

  • Death on the Nile

  • Through My Window

    ½

  • Fresh

    ★★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • A Christmas Number One

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • The Grucifixion

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • C.I.Ape

    ½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★½

  • Mad God

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★