Sort by

Ben has logged 32 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry