Ben has logged 112 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
Edit this entry  
30
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spookies

Spookies

1986
×
★★½
Edit this entry  
19
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Benny Loves You

Benny Loves You

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry