Sort by

Ben has logged 40 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Stay

Stay

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ruben Brandt, Collector

Ruben Brandt, Collector

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry