• The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Devs

  • McMillion$

  • Amulet

    ★★★½

  • The New Pope

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★★

  • Good Omens

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • Hoaxed

    ★★★★½

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Glass

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • High Life

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★½

  • Aniara

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Wild Wild Country

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★

  • Unsane

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • The Games of the V Olympiad Stockholm, 1912

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★