Sort by

autumn-dub has logged 34 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Song of the South

Song of the South

1946
×
★★★
Edit this entry  
29
The Sweatbox

The Sweatbox

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bottle Shock

Bottle Shock

2008
×
Edit this entry  
27
Caesar Must Die

Caesar Must Die

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
So Is This

So Is This

1982
×
★★★
Edit this entry  
26
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Felix the Cat: The Movie

Felix the Cat: The Movie

1988
×
Read the review Edit this entry  
23
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Little Buddha

Little Buddha

1993
×
★★
Edit this entry  
21
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Edit this entry  
19
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
Edit this entry  
17
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
Edit this entry  
17
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Begotten

Begotten

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Freaks

Freaks

2018
×
Edit this entry  
13
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★
Edit this entry  
12
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ne Zha

Ne Zha

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★
Read prior review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Psycho

Psycho

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Heat

Heat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry