• The Northman

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • The Afterlight

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★

  • Ennio: The Maestro

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Happening

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Cow

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • Paper & Glue

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Spirit Untamed

    ★★★½

  • F9

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Voyagers

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Boogie

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Land

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Half Brothers

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★