Benedict has logged 35 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Edit this entry  
31
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Edit this entry  
05
Welcome to Sudden Death

Welcome to Sudden Death

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★½
Edit this entry  
02
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★½
Edit this entry  
02
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry