• Senior Year

    ★★½

  • Titanic 666

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Memoria

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Arkansas

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★