Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Infinity Pool

  • This Place Rules

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Fleishman Is in Trouble

  • Halloween Ends

    ★★½

  • The Kingdom: Exodus

  • The Menu

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Until Branches Bend

  • Blonde

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Prey

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Spiderhead

    ★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Elvis

    ★★★★½

  • Godland

    ★★★½

  • Decision to Leave

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Corsage

    ★★½

  • Firestarter

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★½

  • The Bubble

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Anyox

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • That Kind of Summer

    ★★

  • Both Sides of the Blade

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Antlers

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Procession

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★