Ben has logged 202 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★★★
Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Edit this entry  
25
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Game Over

Game Over

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Magnolia

Magnolia

1999
×
Read prior review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Endless Love

Endless Love

1981
×
★★½
Edit this entry  
21
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lions for Lambs

Lions for Lambs

2007
×
Read the review Edit this entry  
05
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Last Supper

The Last Supper

1995
×
★★★
Edit this entry  
31
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★½
Edit this entry  
24
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vampires

Vampires

1998
×
★★½
Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Legend

Legend

1985
×
★★★
Edit this entry  
03
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Undine

Undine

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Violation

Violation

2020
×
Edit this entry  
14
City Hall

City Hall

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry