Ben has logged 34 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Irresistible

Irresistible

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Meantime

Meantime

1983
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★½
Edit this entry  
24
All or Nothing

All or Nothing

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Edit this entry  
21
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1972
×
★★★
Edit this entry  
11
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Je, tu, il, elle

Je, tu, il, elle

1974
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Adventure of Denchu-Kozo

The Adventure of Denchu-Kozo

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La Chambre

La Chambre

1972
×
Edit this entry  
09
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
Edit this entry  
07
Clockers

Clockers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry