RSS feed for bengrimes
  • The Irishman

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★★

  • Tokyo Vampire Hotel

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Top Knot Detective

    ★★★★★

  • Free Fire

    ★★★½

  • Antiporno

    ★★★★½

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • The Virgin Psychics

    ★★★

  • Tag

    ★★★★½

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

    ★★★★½

  • Tokyo Tribe

  • Why Don't You Play in Hell?

    ★★★★★

  • Sightseers

    ★★★★

  • Guilty of Romance

    ★★★★★

  • Cold Fish

    ★★★★½

  • Dogtooth

    ★★★★½

  • Love Exposure

  • Viva

    ★★★★½

  • The Devil and Daniel Johnston

    ★★★★½

  • Oldboy

    ★★★★★

  • A Visit from the Incubus

    ★★★½

  • Cure

    ★★★★½

  • Crumb

    ★★★★★

  • The Double Life of Véronique

    ★★★★½

  • Decalogue I

    ★★★★★

  • Tetsuo: The Iron Man

    ★★★★

  • Contamination

  • Tourist Trap

    ★★★★

  • House

    ★★★★★

  • Eraserhead

    ★★★★½

  • In the Realm of the Senses

    ★★★★★

  • Mirror

  • The Bitter Tears of Petra von Kant

    ★★★★½

  • Solaris

  • Andrei Rublev

  • Ivan's Childhood