RSS feed for Ben

Ben has logged 28 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mandroid

Mandroid

1993
×
★★½
Edit this entry  
29
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lincoln Lawyer

The Lincoln Lawyer

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Animal Factory

Animal Factory

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Drive

Drive

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
The Wiz

The Wiz

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

Alvin and the Chipmunks Meet the Wolfman

2000
×
★★½
Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Tom and Jerry: The Fast and the Furry

Tom and Jerry: The Fast and the Furry

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scooby-Doo! Pirates Ahoy!

Scooby-Doo! Pirates Ahoy!

2006
×
★★★½
Edit this entry  
17
MirrorMask

MirrorMask

2005
×
★★½
Edit this entry  
17
Scooby-Doo Meets Batman

Scooby-Doo Meets Batman

1972
×
★★½
Edit this entry  
17
Madman

Madman

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

2004
×
★★½
Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

Scooby-Doo! and the Legend of the Vampire

2003
×
★★½
Edit this entry  
13
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Butter on the Latch

Butter on the Latch

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
Thou Wast Mild and Lovely

Thou Wast Mild and Lovely

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Moon 44

Moon 44

1990
×
Read the review Edit this entry  
02
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry