Sort by

Ben has logged 26 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jenifer

Jenifer

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Flying Car

The Flying Car

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dance of the Dead

Dance of the Dead

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frankenstein Meets the Space Monster

Frankenstein Meets the Space Monster

1965
×
Read the review Edit this entry  
18
Kids

Kids

1995
×
★★
Edit this entry  
17
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
13
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Gauntlet

The Gauntlet

1977
×
★★★
Edit this entry  
09
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Projected Man

The Projected Man

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Planes: Fire & Rescue

Planes: Fire & Rescue

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Planes

Planes

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
The Look of Love

The Look of Love

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry