Jasmine has logged 666 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Englishman Who Went Up a Hill But Came Down a Mountain

The Englishman Who Went Up a Hill But Came Down a Mountain

1995
×
★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Small Time Crooks

Small Time Crooks

2000
×
Read the review Edit this entry  
29
Nine Months

Nine Months

1995
×
★½
Edit this entry  
29
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ladies in Black

Ladies in Black

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
One Good Cop

One Good Cop

1991
×
★★
Edit this entry  
23
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Team Darryl

Team Darryl

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Gia

Gia

1998
×
★★½
Edit this entry  
22
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Edit this entry  
19
Marvel One-Shot: The Consultant

Marvel One-Shot: The Consultant

2011
×
★★
Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★½
Edit this entry  
18
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Night School

Night School

2018
×
★½
Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Nine Inch Nails: Beside You In Time

Nine Inch Nails: Beside You In Time

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Woman Is the Future of Man

Woman Is the Future of Man

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
Dogman

Dogman

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Zama

Zama

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Hamlet

Hamlet

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry