Jasmine has logged 28 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
9

9

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Force 10 From Navarone

Force 10 From Navarone

1978
×
★★
Edit this entry  
24
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonder

Wonder

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
James Dean

James Dean

2001
×
★★½
Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★½
Edit this entry  
16
Dune

Dune

1984
×
★★½
Edit this entry  
14
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Permission

Permission

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Pottersville

Pottersville

2017
×
Edit this entry  
11
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★★
Edit this entry