Jasmine has logged 630 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★½
Edit this entry  
31
Raising Helen

Raising Helen

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Prince & Me

The Prince & Me

2004
×
★★½
Edit this entry  
29
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mickey Blue Eyes

Mickey Blue Eyes

1999
×
★★★
Edit this entry  
29
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
29
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Edit this entry  
28
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★½
Edit this entry  
22
Judy

Judy

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Edit this entry  
16
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★
Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
How Stella Got Her Groove Back

How Stella Got Her Groove Back

1998
×
★★★
Edit this entry  
08
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★
Edit this entry  
08
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Edit this entry  
02
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★
Edit this entry  
30
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★
Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Nine Inch Nails: Beside You In Time

Nine Inch Nails: Beside You In Time

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Forever Amber

Forever Amber

1947
×
★★★½
Edit this entry