Jasmine has logged 54 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
A Dark Place

A Dark Place

2018
×
★½
Edit this entry  
30
The Delinquent Season

The Delinquent Season

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
One, Two, Three

One, Two, Three

1961
×
★★★½
Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Score

Score

1974
×
★★★
Edit this entry  
28
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★
Edit this entry  
23
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
Edit this entry  
23
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★
Edit this entry  
23
The Favor

The Favor

1994
×
Edit this entry  
22
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Edit this entry  
22
How High

How High

2001
×
Edit this entry  
22
Half Baked

Half Baked

1998
×
★½
Edit this entry  
21
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★
Edit this entry  
21
The Hummingbird Project

The Hummingbird Project

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Rat Race

Rat Race

2001
×
Edit this entry  
16
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nine Inch Nails: Beside You In Time

Nine Inch Nails: Beside You In Time

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
Edit this entry  
10
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Underworld

Underworld

2003
×
★★★½
Edit this entry  
09
Waitress

Waitress

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
This Is England '90

This Is England '90

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Home Again

Home Again

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
And So It Goes

And So It Goes

2014
×
Edit this entry  
04
Step Up

Step Up

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Stockholm

Stockholm

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★
Edit this entry