• Prey

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

  • Eternals

  • No Time to Die

  • The Black Phone

    ★★★

  • Squid Game

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

  • The French Dispatch

  • Black Widow

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

  • A Quiet Place Part II

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Ant-Man and the Wasp

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • It

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Logan

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Doctor Strange

  • Split

  • Arrival

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • The Nice Guys

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice