• Our Father

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Moon Knight

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Inventing Anna

  • Through My Window

    ½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Kelly Clarkson Presents: When Christmas Comes Around

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Jonas Brothers Family Roast

  • An Audience with Adele

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • The Fallout

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Locked Down

    ½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

  • Soul

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Black Is King

  • The Disney Family Singalong

  • All the Bright Places

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Countdown

  • Fractured

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★½