• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Last Days of Ptolemy Grey

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Contractor

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Catwoman: Hunted

    ★★½

  • Moonfall

    ★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ★★

  • The King's Man

    ★★

  • Station Eleven

    ★★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★½

  • Hell Hath No Fury

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • 9/21/21

    ★★★★★

  • Cry Macho

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★

  • Kate

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Karen

    ½

  • Cinderella

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • King Richard

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★