Sort by

Benjamin has logged 293 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hell Hath No Fury

Hell Hath No Fury

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pro-Life

Pro-Life

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ward

The Ward

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
15 Minutes

15 Minutes

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Copshop

Copshop

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Village of the Damned

Village of the Damned

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
U Turn

U Turn

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
White Sands

White Sands

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★
Read the review Edit this entry