Sort by

Benjamin has logged 26 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Truck Turner

Truck Turner

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shaft

Shaft

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shaft

Shaft

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rosewood

Rosewood

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guncrazy

Guncrazy

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Voyagers

Voyagers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Seance

Seance

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Higher Learning

Higher Learning

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kingsglaive: Final Fantasy XV

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Positive I.D.

Positive I.D.

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cliff Walkers

Cliff Walkers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Instinct

Instinct

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry