Sort by

Benjamin has logged 31 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Porno

Porno

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw

Saw

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cooties

Cooties

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry