Sort by

Benjamin has logged 86 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Firm

The Firm

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Special Day

Special Day

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blink

Blink

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oscar's Bell

Oscar's Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Conventional

Conventional

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Master

Master

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Remember Me

Remember Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hellbender

Hellbender

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Audible

Audible

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bestia

Bestia

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
On My Mind

On My Mind

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
VFW

VFW

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Turistas

Turistas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry