Sort by
  • Inside the Mind of a Cat

    ★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★★

  • Girl in the Picture

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★★½

  • Hei$t: The Great Robbery of Brazil's Central Bank

    ★★½

  • The Adam Project

    ★½

  • Louis Theroux's Forbidden America

    ★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★½

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★½

  • Suburban Nightmare: Chris Watts

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Death to 2021

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Tiger King: The Doc Antle Story

    ★★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Where We Used to Meet

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • When Nirvana Came to Britain

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Punk in Drublic Documentary

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Three Songs for Benazir

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Jimmy Eat World: Phoenix Sessions - Chapter V - Futures

    ★★★★

  • Downfalls High

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Titanic: Into the Heart of the Wreck

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • The Ripper

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★

  • Run

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Disciple

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Buttered Up

  • Foghorn

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ½

  • His House

    ★★★

  • New Resident

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • The Confession Killer

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★