Ben has logged 87 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Columbus

Columbus

2017
×
Edit this entry  
23
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★½
Edit this entry  
21
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Made

American Made

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
Read prior review Edit this entry  
28
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It

It

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
Edit this entry  
27
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
The Wall

The Wall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
26
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Take Me

Take Me

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Colossal

Colossal

2016
×
★★
Edit this entry  
24
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Edit this entry  
22
The Assignment

The Assignment

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry