Sort by

Ben has logged 552 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Please Baby Please

Please Baby Please

2022
×
Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dead End

Dead End

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Nobody's Fool

Nobody's Fool

1994
×
★½
Edit this entry  
23
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Leech

The Leech

2022
×
Edit this entry  
22
The Whale

The Whale

2022
×
Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

Silent Night, Deadly Night 5: The Toy Maker

1991
×
★★½
Edit this entry  
17
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★½
Edit this entry  
17
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Edit this entry  
16
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
Edit this entry  
11
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Dual

Dual

2022
×
½
Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Edit this entry  
06
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Sr.

Sr.

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Peter von Kant

Peter von Kant

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Murina

Murina

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
Edit this entry  
29
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Moonrise

Moonrise

1948
×
★★
Edit this entry  
28
Madman

Madman

1981
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Edit this entry  
27
Gate II

Gate II

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rouge

Rouge

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Edit this entry  
20
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Edit this entry