Sort by

Ben has logged 57 entries for films during July 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Against All Odds

Against All Odds

1984
×
★★½
Edit this entry  
29
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bound

Bound

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
Death Cast

Death Cast

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Irma Vep

Irma Vep

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Contact

Contact

1997
×
★★
Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★
Edit this entry  
25
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mad Dogs And Englishmen

Mad Dogs And Englishmen

1995
×
★★
Edit this entry  
23
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
Edit this entry  
22
This Is GWAR

This Is GWAR

2021
×
Edit this entry  
22
X

X

2011
×
Edit this entry  
22
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Demons 2

Night of the Demons 2

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read prior review Edit this entry  
20
The Convent

The Convent

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Murder by Numbers

Murder by Numbers

2002
×
★★½
Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★½
Edit this entry  
15
Celebrity

Celebrity

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cassandra's Dream

Cassandra's Dream

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Crimes and Misdemeanors

Crimes and Misdemeanors

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
12
House on the Edge of the Park

House on the Edge of the Park

1980
×
★★★
Edit this entry  
11
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Spartan

Spartan

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
Edit this entry  
09
Freebie and the Bean

Freebie and the Bean

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Past Midnight

Past Midnight

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★
Edit this entry  
05
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry