RSS feed for Benjamin
  • Da 5 Bloods

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Mister America

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Two Popes

    ★½

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Shaft

    ★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★½

  • Booksmart

    ★★½

  • Cold Pursuit

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★

  • The Farewell

    ★★

  • Fyre

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • Quincy

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★★

  • Green Book

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★½

  • Her Smell

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

    ★★½

  • Roma

    ★★★

  • Christopher Robin

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★★

  • Burning

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★½