benjamin has logged 21 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★
Edit this entry  
29
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Brush of Baphomet

Brush of Baphomet

2009
×
★★
Edit this entry  
27
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★½
Edit this entry  
26
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★½
Edit this entry  
23
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Edit this entry  
22
For the Plasma

For the Plasma

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★
Edit this entry  
17
So Long Enthusiasm

So Long Enthusiasm

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★½
Edit this entry  
08
Baghead

Baghead

2008
×
★★½
Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★
Edit this entry  
07
Creature Companion

Creature Companion

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
The Band's Visit

The Band's Visit

2007
×
★★★
Edit this entry  
04
American Animals

American Animals

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★
Edit this entry  
02
The Bridges of Sarajevo

The Bridges of Sarajevo

2014
×
★★★
Edit this entry