benjamin has logged 139 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Edit this entry  
30
Take Your Bags

Take Your Bags

1998
×
Edit this entry  
30
Genesis

Genesis

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★½
Edit this entry  
28
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Girl from Parma

The Girl from Parma

1963
×
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Edit this entry  
25
Damsels in Distress

Damsels in Distress

2011
×
★★½
Edit this entry  
22
Point and Line to Plane

Point and Line to Plane

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cold Meridian

Cold Meridian

2020
×
★★
Edit this entry  
12
The Kreutzer Sonata

The Kreutzer Sonata

1956
×
Edit this entry  
06
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Nimic

Nimic

2019
×
★½
Edit this entry  
22
Pro-Life

Pro-Life

2006
×
★★
Edit this entry  
22
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
½
Edit this entry  
21
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Two Plains & a Fancy

Two Plains & a Fancy

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Edit this entry  
03
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
The Crazies

The Crazies

1973
×
Edit this entry  
18
Walker

Walker

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Founder

The Founder

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★
Edit this entry  
12
Wind

Wind

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
My Entire High School Sinking Into the Sea

My Entire High School Sinking Into the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
In My Room

In My Room

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Console Wars

Console Wars

2020
×
★½
Edit this entry  
20
Max Richter's Sleep

Max Richter's Sleep

2019
×
★★
Edit this entry  
19
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★
Edit this entry  
06
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★
Edit this entry  
05
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Mekong Hotel

Mekong Hotel

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Host

Host

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★½
Edit this entry  
22
Ava

Ava

2020
×
Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Edit this entry  
16
Swallow

Swallow

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Brand Upon the Brain!

Brand Upon the Brain!

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★½
Edit this entry  
09
Pusher

Pusher

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Rental

The Rental

2020
×
★½
Edit this entry  
08
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★
Edit this entry  
07
Buffalo Juggalos

Buffalo Juggalos

2014
×
★★★★
Edit this entry